Organizacja pracy w szkole

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Organizacja pracy w szkole

2018-04-23

W roku szkolnym 20017/2018 w Liceum Ogólnokształcącym nr III będą działać następujące zespoły zadaniowe:

  1. zespół ds. analizy jakości pracy szkoły,
  2. zespół promujący szkołę,
  3. Komisja Statutowa
  4. zespół ds. edukacji kulturalnej,
  5. zespół wychowawczo-profilaktyczny
  6. zespół ds. dokształcania i dofinansowania nauczycieli,
  7. zespół ds. pomocy stypendialnej i materialnej dla uczniów,
  8. komisja ds. przyznawania zapomóg zdrowotnych dla nauczycieli,
  9. komisja socjalna,
  10. Samokształceniowe Zespoły Przedmiotowe- humanistyczny, społeczny, językowy, matematyczno-fizyczny,  biologiczno-chemiczny, informatyczno-menadżerski, sportowo-obronny.

 

Zespół ds. analizy jakości pracy szkoły :

  1. Anetta Barańska - przewodnicząca
  2.  Anna Kwapisz-Orłowska,
  3. Agnieszka Pocheć-Paluch
  4.  Ewa Dorecka ( WDN)

Do celów i zadań zespołu należy dbanie o prowadzenie bieżącej analizy jakości pracy 
w szkole poprzez Wewnątrzszkolny System Zapewnienia Jakości - jest to zespół zorganizowanych, powiązanych ze sobą i spójnych działań podejmowanych przez Dyrekcję, nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły niezbędnych do zapewnienia wysokiej jakości pracy szkoły, a w szczególności działań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

Na Wewnątrzszkolny System Zapewnienia Jakości LO nr III im. Władysława Broniewskiego składają się:

 

  1. dokumenty:
  • Program Rozwoju Szkoły
  • plan doskonalenia zawodowego nauczycieli, w tym wewnątrzszkolne doskonalenie nauczycieli
  • Statut Szkoły z załącznikami: Wewnątrzszkolny System Oceniania, Program Wychowawczo-profilaktyczny
  • Szkolny Zestaw Programów Nauczania
  • informacje o pracy nauczycieli gromadzone przez Dyrekcję w celu dokonywania oceny ich pracy

 

  1. działania:
  • dyrekcji wspomagające nauczycieli i inspirujące do podejmowania innowacji pedagogicznych,
  • centrum multibibliotecznego (program MOL),
  • zespołów zadaniowych funkcjonujących w szkole
  • pracowników administracji szkoły
  • polegające na doskonaleniu bazy szkoły.

 

Zespół promujący szkołę :

  1. dyrektor Robert Warda- przewodniczący
  2. wicedyrektor Ewa Dobrowolska
  3. Bożena Jagiełło-rzecznik prasowy szkoły
  4. Ewa Wyjadłowska- rzecznik prasowy

       przedstawiciele Rady Pedagogicznej:

  1. Jolanta Sienniak-Romańska,
  2. Anna Kwapisz-Orłowska
  3. Marta Dytkowska –radio Bronek- Fm i telewizja Bronek-TV
  4. Dariusz Grochulski- szkolna strona internetowa
  5. opiekunowie Samorządu Uczniowskiego mgr Ewelina Gablewska  i mgr Anna Nowak-Musiał
  6. przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego ( wybierany co rok)

 

Zadania zespołu to:

  • promocja szkoły w środowisku lokalnym,
  • systematyczne gromadzenie materiałów informacyjnych o szkole,
  • aktualizowanie strony internetowej szkoły,
  • współpracę z prasą i telewizją lokalną.
  • organizacja „Dni Otwartych” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ich rodziców,
  • opracowywanie raportu z realizacji wytyczonych zadań w danym roku szkolnym

 

Rzecznik prasowy

 Podstawą dobrych efektów pracy szkoły są właściwie zaplanowane działania (wizja szkoły) z jasno określonym celem ( misja, jaką ma spełniać szkoła), sprawną organizacją pracy całego zespołu oraz planowe, okresowe diagnozowanie realizacji planów i ocena efektów połączona w razie potrzeby z korektą zaplanowanych działań.

            Do obowiązków rzecznika należy przygotowywanie tekstów i  informacji prasowych, organizowanie i utrzymywanie kontaktów z mediami w czasie ważnych wydarzeń i uroczystości szkolnych, czasem opracowywanie programów tych wydarzeń, jak np. Dni Otwarte, organizacja zadań zespołu do promocji szkoły.

 

Komisja Statutowa:

  1. Anna Kwapisz- Orłowska - przewodnicząca
  2. Dorota Kamińska
  3. Marzena Kusal
  4. Agnieszka Pocheć-Paluch
  5. Jolanta Sienniak-Romańska
  6. Szymon Pająk
  7. Anna Budzeń

 

Zadania zespołu to:

  • kontrolowanie zgodności Statutu Szkoły z aktualnym prawem oświatowym,
  • w miarę potrzeb wprowadzania aneksów do Statutu i przedstawianie ich do zatwierdzenia Radzie Pedagogicznej

 

Zespół ds. edukacji kulturalnej :

  1. Krystyna Kozieł - przewodnicząca
  2. Alicja Samot
  3. Ewa Dorecka

 

Zadania zespołu to:

  • upowszechnianie kultury i wiedzy o regionie,
  • organizowanie uczniom możliwości aktywnego uczestnictwa w kulturze                  ( warsztaty, prelekcje, wyjścia do kina, teatru, BWA, spotkania autorskie),
  • stymulowanie twórczości własnej młodzieży oraz działań typu-inne występy artystyczne, wieczorki poetyckie

 

Zespół wychowawczo-profilaktyczny :

  1. Anna Kwapisz-Orłowska -koordynator,
  2. Jolanta Sienniak-Romańska
  3. Justyna Górska
  4. przedstawiciele wychowawców klas z poszczególnych pionów:
  • kl. I- Paweł Barański
  • kl. II –Barbara Cecot
  • kl. III– Alicja Samot

 

Zadania zespołu to:

  • stworzenie warunków do wszechstronnego rozwoju osobowego ucznia w wymiarze intelektualnym, emocjonalnym, społecznym i  zdrowotnym
  • opracowanie, wdrożenie, kontrola przestrzegania i stała ewaluacja Programu Wychowawczo-Profilaktycznego Szkoły

 

 

Zespół ds. dokształcania i dofinansowania nauczycieli :

  1. Robert Warda- przewodniczący
  2. Dorota Kamińska
  3. Barbara Cecot
  4. Agnieszka Pocheć-Paluch
  5. Małgorzata Mularska

 

Zadania zespołu to:

  • opracowanie regulaminu rozdziału środków przeznaczonych na dofinansowanie kształcenia nauczycieli,
  • opiniowanie podań nauczycieli ubiegających się o dofinansowanie,
  • sprawiedliwy rozdział pieniędzy na studia podyplomowe, kursy kwalifikacyjne i    dokształcające

              

Szkolna komisja do spraw pomocy materialnej dla ucznia :

  1. Ewa Dobrowolska - przewodnicząca
  2. Anna Kwapisz-Orłowska
  3. Monika Majchrzyk
  4. Agnieszka Pocheć-Paluch
  5. Jolanta Sienniak-Romańska
  6. przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego - (wybierany co rok)

 

Zadania zespołu to:

  • przydzielanie stypendiów uczniom za osiągnięcia naukowe i sportowe,
  • rozpatrywanie wniosków o stypendia socjalne

 

 

Komisja do spraw przyznawania zapomóg zdrowotnych dla nauczycieli:

  • Jacek Jankowski- przewodniczący
  • Barbara Cecot
  • Katarzyna Chajska
  • Paweł Barański

 

                 Zadnia komisji to:

  • Przyznawanie zapomóg zgodnie z regulaminem zawartym w Uchwale 
    Nr XVIII/129/08 Rady Powiatu Ostrowieckiego z dnia 30 maja 2008 r.

 

Komisja socjalna:

  • Dorota Kamińska
  • Beata Bocheńska
  • Agnieszka Pocheć-Paluch
  • Barbara Cecot
  • Renata Graczak

 

Zadania komisji:

  • rozdysponowywanie środków z funduszu socjalnego zgodnie ze  szkolnym regulaminem tego funduszu
  • dokonywanie propozycji nowelizacji regulaminu w miarę potrzeb i prezentowanie go Radzie Pedagogicznej

 

Szkolna komisja Inwentaryzacyjna:

  • Paweł Barański- przewodniczący
  • M. Currie- z-ca przewodniczącego
  • Justyna Górska
  • Barbara Cecot
  • K.Chajska

 

Samokształceniowe Zespoły Przedmiotowe:

 

  1.       Zespół humanistyczny:
  • Ewa Wyjadłowska (j. polski)- przewodnicząca
  • Ewa Dobrowolska ( j. polski)
  • Bożena Jagiełło- (j. polski)
  • Krystyna Kozieł ( j. polski)
  • Lucyna Książek (j. polski,  WOK )
  • Artur Tofil (filozofia)

 

  1.       Zespół społeczny:
  • Anna Budzeń (historia, historia i społeczeństwo)- przew.
  • Artur Tofil ( historia i społeczeństwo, WOS)
  • Szymon Pająk ( wos, geografia, historia i społeczeństwo, WOS)
  • Marzena Kusal (WOS, historia, historia i społeczeństwo)
  • Monika Majchrzak (historia i społeczeństwo)

 

                                           III.      Zespół językowy:

 

  • Alicja Samot (j. francuski) – przewodnicząca
  • Marta Dytkowska (j. angielski)
  • Anetta Barańska (j. angielski)
  • Agnieszka Pocheć-Paluch (j. angielski)
  • Anna Nowak-Musiał (j. angielski)
  • Małgorzata Currie (j. angielski)
  • Ewelina Gablewska (j. rosyjski)
  • Ewa Dorecka (j. niemiecki)
  • Paweł Barański (j. niemiecki)

 

  1.       Zespół matematyczno-fizyczny
  • Justyna Górska  (matematyka) – przewodnicząca
  • Robert Warda ( matematyka)
  • Stanisław Piotrowski- (matematyka)
  • Małgorzata Mularska   (matematyka)
  • Jacek Jankowski (fizyka)

 

  1.       Zespół biologiczno-chemiczny
  • Jolanta Sienniak- Romańska (biologia)  -przewodnicząca
  • Barbara Cecot (chemia)
  • Dorota Kamińska (chemia)
  • Urszula Sokół (biologia)
  • Teresa Karbowniczek (biologia)

 

 

  1.       Zespół informatyczno-menedżerski
  •  Dariusz Grochulski ( informatyka)-  przewodniczący
  • Artur Tofil ( PP, ekonomia w praktyce)

 

                                        VII.      Zespół sportowo-obronny

  • Beata Bocheńska (wychowanie fizyczne) – przew.
  • Paweł Kochański (wychowanie fizyczne)
  • Małgorzata Turek (wychowanie fizyczne)
  • Dariusz Grochulski (edukacja dla bezpieczeństwa)
  • Artur Tofil (edukacja dla bezpieczeństwa)

 

 

Do zadań zespołów samokształceniowych należy:

1)      organizowanie zebrań w celu wymiany doświadczeń,

2)      samokształcenie,

3)      wspólna organizacja konkursów przedmiotowych, zawodów sportowych,

4)      współpraca w realizacji zadań przedmiotowych, zwłaszcza związanych 
z maturą czy olimpiadą przedmiotową na poziomie eliminacji szkolnych,

5)      inne zadania ustalane przez zespoły.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:LO Nr 3
Data utworzenia:2018-03-25
Data publikacji:2018-03-25
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:Administrator
Liczba odwiedzin:60